Czy warto wypożyczać auto w Dubaju?

Czy warto wypożyczać auto w Dubaju?

Dubaj jest coraz częściej wybierany jako cel podróży. Wyjeżdżamy tam już nie tylko w celach turystycznych, ale także biznesowo. Coraz większa liczba osób przybywających tutaj z krajów Zachodu postawia zostać tu na stałe i podjąć pracę. Dubaj jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednocześnie to najbardziej kosmopolityczne miejsce na terenie Środkowego Wschodu. Miasto ma charakter wybitnie międzynarodowy, co doskonale widać w bardzo szerokiej ofercie usług, które znane są z rynków zachodnich. Zalicza się do nich między innymi wynajem samochodów. Usługi tego rodzaju oferowane są w Dubaju przez międzynarodowe wypożyczalnie. Samochód pochodzący z wypożyczalni to coraz częściej wybierany w Dubaju środek transportu. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na nieustanie rozwijającą się sieć drogową oraz utrzymywanie się cen wynajmu na zaskakująco niskim poziomie, jeśli porówna się je z cenami za inne usługi.

Wady oraz zalety wynajęcia auta w Dubaju.

Największą zaletą wynajęcia samochodu w Dubaju jest bez wątpienia bardzo niski koszt usługi. Do tego dochodzą niskie ceny paliwa, które obecnie zaliczane są do najniższych na całym globie. Za litr benzyny trzeba tutaj zapłacić tylko około półtora złotego. Jeżeli podczas swojej wizyty w Dubaju zamierzamy przemieszczać się po mieści, samochód będzie raczej niepotrzebny. Dubaj może bowiem pochwalić się świetnie rozwiniętą siecią metra, które dodatkowo jest naprawdę nowoczesne. Również za taksówkę nie zapłacimy wiele – ceny w tym względzie także nie są zbyt wysokie. Jeżeli jednak mamy w planach naprawdę intensywne zwiedzanie licznych miejsc położonych poza miastem, samochód będzie niezastąpiony. Okaże się, że to najtańszy środek transportu. Argumentem wysuwanym przeciwko wynajęciu samochodu w Dubaju jest egzotyka obowiązującego tutaj ruchu drogowego. Autostrady są wielopasmowe, a zjechanie z nich w momencie pomyłki może okazać się naprawdę trudne. W efekcie prowadzenie samochodu okazuje się być wielkim wyzwaniem. Systemy nawigacji tak naprawdę na niewiele się zdają. W Dubaju co i raz prowadzone są liczne roboty drogowe, które mamy GPS nie zawsze uwzględniają. Chaotyczny styl jazdy miejscowych kierowców to także coś, co nie ułatwia prowadzenia samochodu. Nagminne przekraczanie prędkości jest tu typowe dla kierowców, którzy poruszają się luksusowymi modelami samochodów.

Jak jeździć po Dubaju? Najlepszym sposobem na przetrwanie na tutejszych drogach okazuje się być trzymanie się prawego pasa, a także dokładne przestudiowanie mapy pod kątem zaplanowanej trasy. Trzeba pamiętać, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, w którym w ogóle nie toleruje się jazdy samochodem po wypiciu alkoholu. Nawet naprawdę niewielka ilość alkoholu w wydychanym powietrzu może sprawić, że kierowca trafi za kratki. Podejście policjantów do kierowców pod wpływem okazuje się być wyjątkowo surowe podczas Ramadanu. Rent a Dubaj, czyli wynajmij tanio samochód wysokiej klasy O ile większość cen może w Dubaju przyprawić o prawdziwy ból głowy, o tyle za wynajęcie samochodu naprawdę nie zapłacimy tutaj dużo. Za najtańszy samochód trzeba zapłacić (w przeliczeniu na złotówki) około pięćdziesiąt złotych za dzień. Chodzi o samochody miejsce, do których zalicza się na przykład Kia Picanto oraz Peugeot 207. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju samochody nie są w Dubaju dobrym rozwiązaniem. Z uwagi na panujący tutaj klimat trzeba szukać auta z klimatyzacją. W przeciwnym razie jazda samochodem stanie się po prostu prawdziwym koszmarem. Temperatury w Dubaju dochodzą nawet do 40 stopni.