Polacy coraz chętniej wypożyczają luksusowe samochody

Polacy coraz chętniej wypożyczają luksusowe samochody

Niewiele osób w swoim życiu ma możliwość przejechania się luksusowym pojazdem z najwyższej półki. Takie marki jak Ferrari, Lamborghini czy Aston Martin będą jedynie przeznaczone dla najbogatszych. Choć o podróżowaniu takimi samochodami wiele osób będzie marzyć to niestety mało osób będzie miało taką okazję. Można jednak wykorzystać nieco inne rozwiązanie, tak by chociaż jednego dnia poczuć się jak osoba, która żyje luksusowo. Oczywiście będą to wypożyczalnie samochodów, które mają w ofercie takie auta. Wypożyczenie tych najdroższych sportowych samochodów nie będzie tanie. Ale mimo tego mówi się, że ten rynek cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju. W związku z tym może się w wielu przypadkach okazać, że firmy które mają takie auta na stanie będą mogły bardzo dobrze zarobić. Niektórzy po prostu korzystają z takich wypożyczalni bo ich na to stać inni natomiast długo odkładają pieniądze, by chociaż raz zasiąść za kierownicą takiego właśnie pojazdu. Koszt przyjemności związanej z takim autem to nawet 3-7 tysięcy złotych za dzień.

Miłośnicy szybkich samochodów starają się nas ostrzegać, że jeśli raz wsiądziemy do takiego auta to już nie będziemy chcieli go opuścić i znów będziemy myśleli o kolejnym takim wypożyczeniu. Miejska wypożyczalnia samochodów ruszy w Warszawie Od jakiegoś czasu bardzo dobrze w Warszawie radzi sobie miejsca wypożyczalnia rowerów, z której rzeczywiście korzysta wiele osób. Mówi się o tym, że za niedługo będzie funkcjonowała także miejsca wypożyczalnia samochodów na godziny. Posiadanie własnego auta to oczywiście koszty, obowiązki czasami problemy. Komunikacja miejska jednak nie zawsze nam odpowiada, a rower to jednak spore ograniczenie. Dlatego właśnie wzorem innych miast w Europie Warszawa chce wprowadzić do swojej oferty nowoczesne wypożyczalnie miejskich samochodów. Jak one mają działać? Wszystko ma funkcjonować podobnie jak te już działające wypożyczalnie rowerów. Kierowca zabierać ma auto z parkingu i po wykorzystaniu będzie oddawał je w innym miejscu, na innym parkingu.

Luksusowe pojazdy do wynajęcia Pomysłodawcy zakładają, że taka usługa będzie popularna, ponieważ nie będzie trzeba ponosić wydatków na kupno samochodu a jednocześnie będzie można cieszyć się komfortem poruszania autem. Dodatkowo na ulicach ma się znaleźć mniej aut a wypożyczane samochody mają mieć prawo poruszanie się po bus pasach, a na strefach płatnego parkowania nie będą ponosiły opłat. Usługi takie sprawdzają się już bardzo dobrze w wielu miastach na terenie Europy Zachodniej. Zakłada się, że w Warszawie na początek mamy mieć kilometr jazdy za 1 złotych. Taka wypożyczalnia ma zacząć działać od wiosny 2016. Darmowa wypożyczalnia samochodów dla studentów Podobne rozwiązanie pojawiło się na Politechnice Wrocławskiej, gdzie studenci mają mieć możliwość za darmo wypożyczyć samochód. To program, który ma tam wspierać wśród młodych różne możliwości zdobywania wiedzy przez mobilność. Okazuje się, że to również program, który naśladuje rozwiązania z Europy i zakłada się, że podobnie dobrze sprawdzi się także w naszym kraju. Na początek na naszej Politechnice Wrocławskiej przygotowanych było dla studentów pięć pojazdów w postaci Fiatów 500, które mogły zostać wykorzystane przez studentów. Każdy miał możliwość w tygodniu roboczym wypożyczyć takie auto na dobę, albo też na cały weekend. Wystarczyło jedynie rejestrowanie się na stronie internetowej i następnie rezerwowanie pojazdu. Program na tej uczelni sprawdził się naprawdę dobrze u oczekuje się, że będzie kontynuowany.